Przebarwienia na skórze

Logo big.png

Czasami zdarza się, że skóra (kurtek, spodni, rękawiczek, pasków, skórzanych torebek, butów),w sposób niezamierzony farbuje inne materiały . Czasami są to tylko strzępki skór szorstkich, czasami barwniki nie są wystarczająco utrwalone.

Mocno farbująca smycz dla psa

Typowe przebarwienia w skórach samochodowych, powstają od pasków lub kurtek. Zabarwienia na meblach, powstają od ubrań.Powodem zafarbowania butów, sa często kolorowe skarpety.

Niewielkie przebarwienia, mogą zawsze zdarzyć się w przypadku nowych skór. Jednak mocniejsze przebarwienia i odbarwienia materiałów stykajacych się są nie do przyjęcia.Wytrzymałość na przebarwienia, określana jest w testach laboratoryjnych na tarcie.Jest to prosty test, który można wykonać samodzielnie.W tym celu, nalezy wziąć jasną szmatkę i trzeć na oznaczonym obszarze, 10 razy na sucho i 10 razy na mokro ( wilgotna szmatką) .Jeśli po przeprowadzonym teście na tarcie na sucho, przebarwienia są już widoczne, następnie mogą się stać mocniejsze. Po teście na tarcie, na sucho może wystąpić delikatne przebarwienie , które jest dopuszczalne. Dla pewności , należy przeprowadzić ten sam test dla podobnych powierzchni/obiektów. Jeśli przebarwienia są wyraźnie mocniejsze dla innych powierzchni (jak opisano powyżej), to oznacza, ze jakość produktu nie jest wystarczająco dobra.

Jeśli na konkretnym obiekcie zauważono mocne przebarwienia, rzecz powinna zostać zareklamowana u sprzedawcy. Należy przyjrzeć się wynikom testów. W trudnych przypadkach, powinno się skorzystać z pomocy doradcy konsumenta lub skontaktować się z prawnikiem.

Najczęściej polecanymi środkami, w przypadku tego typu problemów są ( lakier do włosów, ocet, impregnacja itp.).Tego typu środki i porady rzadko przynoszą skuteczną pomoc i należy z nich korzystać bardzo ostrożnie. Najlepiej rozwiązanie problemu, pozostawić po stronie sprzedającego towar.

W przypadkach, gdy zgłoszenie reklamacji nie jest możliwe, należy zasięgnąć porady rzeczoznawcy . Niestety nie każda sprawa/przypadek jest możliwa do pozyskania/dostępny.


<gallery heights=200px mode=packed caption="Przebarwienia na meblach skórzanych od spodniej części narzuty (futra)."> Plik:przebarwienia_na_skorzanych_meblach-01.jpg Plik:przebarwienia_na_skorzanych_meblach-02.jpg

Masz problem ze skórą, zgłoś się do nas! Logo transparent.png http://lederzentrum.pl
[[category:Wszystkie artykuły|]]