Naprawa skóry

Logo big.png


Naprawa i reperatura skóry

Naprawy skór to dziedzina bardzo szeroka. Mogą to być prace wykonywane przez szewca, kuśnierza, dekoratora, tapicera, rymarza lub krawca. Istnieją również warsztaty naprawcze, które specializują się w naprawie skór, bez użycia igły i nici. Tego typu drobne naprawy skóry wykonywane są przy użyciu farb do skór i eliminują kosztowne procesy wymian tapicerkich.

Szewc

Przykładowe usługi, które powinny znajdować się w ofercie szewca to wymiana podeszw, zamków, skracanie itp. Do szwca można się udać, gdy masz problem z obuwiem, odzieżą skórzaną, spodniami, kurtką, torbą, walizką, paskiem lub czapką.

tapicer

Tapicer specjalizuje się w obijaniu materiałem mebli wypoczynkowych. Jeszcze nie tak dawno, ponowne tapicerowanie mebli nową skórą było bardzo powszechne. Dziś przeważne każdy preferuje zakup nowego kompletu wypoczynkowego. Ponowne tapicerowanie jest usługą stosunkowo drogą i konkuruje z ceną zakupu nowego mebla.

Tapicer samochodowy

Jak sama nazwa wskazuje tapicer samochodowy specjalizuje się w wymianach tapicerek we wnętrzach aut. Wymiana obszycia na drzwiach, desce rozdzielczej itp. Szczególnie porządane odtawrzanie wnętrz samochodowych jest w samochodach klasy Oldtimer. Często tapicerzy w swoich usługach posiadają usługi renowacji i farbowania skór, ponieważ nowa zakupiona skóra do obszycia tapicerek olditmerów nie zawsze jest dostępna w oryginalnym kolorze i w potrzebnych ilościach.

Tapicerka-skorzana-samochodowa-1.jpg


Krawiec, Kuśnierz

Naprawą wszelkiego rodzaju odzieży skórzanej zajmują się kuśnierzy i krawcowie. Wymiana guzików, zamku błyskawicznego, wymiana kołnierza, podszewki, skracanie i wydłużanie odzieży - to typowe prace, którymi zajmują się Ci specjaliści.

Kaletnik

Kaletnicy specjalizują się wyrobem i naprawą toreb, torebek skórzanych. Wymiana uchwytów, pasków, zamków to zadania, które można powierzyć kaletnikowi.

Profesjonalne warsztaty renowacji skóry

Naprawa tapicerek skórzanych be użycia igły i nici to egzotyka w przemyśle i odpowiednia reperataru potrafi sobie poradzić ze wszelkimi uszkodzeniami. Jest to stosunkowo młoda dziedzina. W Ameryce oraz Europie istnieje sieć zakładów oferujących naprawę skór (usuwanie plam, dziur, rys, przetarć). Informacji dotyczących napraw skór można uzyskać odwiedzając stronę: lederzentrum.pl

Warsztat renowacji skóry zawsze musi ocenić uszkodzenia skóry pod kątem, czy skóra jest na tyle silna i wytrzymała, żeby naprawa była solidna i trwała. Jeśli kondycja skóry jest słaba, jedynym ratunkiem jest wymiana materiału. Porządaną profesją, który każdy zakład oferujący naprawę skóry jest farbowanie. Nieocenione przy odtworzeniu oryginalnego kolru skóry, w przypadku gdy dany kolor skóry nie jest już dostępny w sprzedaży. Problem znany w klasycznych samochodach Oldtimer.

Lederzentrum w swojej ofercie posiada pełną gamę własnych produktów do renowacji skóry. Wiele napraw nie jest trudna i można jej dokonać przy odrobinie cierpliwości. Wiele przykładów zamieszczonych jest na stronie Lederzentrum (link w sekcji Dalsze informacje) lub kanale Youtube. W przypadku wątpliwości zawsze można przesłać zdjęcia uszkodzeń na adres info@lederzentrum.pl. Po obejrzeniu fotografii nasi specjaliści zaproponują odpowiednią opcje.


Naprawa-rozciecia-3.jpg


Filmy dotyczące napraw skóry

Dalsze informacje