Cool Leather

Logo big.png


Cool Leather albo Skóra SRT (SunReflective Technology) - są to skóry, któe zostały wykończone specjalną powłoką, która ma zadanie zmniejszenia nagrzewania się skóry promieniami słonecznymi. Energia słoneczna w przypadku skór z zastosowaniem technologi Cool Leather jest mniejsza, niż w przypadku skór konwencjonalnych poprzez absorbowanie promieni przez pigmenty barwiące do wnętrza skóry. Przy czarnych tapicerkach zauważalne jest wyraźne obniżenie temperatury przez zastosowanie efektu chłodzenia.

Główne obszary zastosowanie technologii Cool Leather są fotele samochodowe, kierownice, odzież motocyklowa.

BMW stosował ten system w wersjach "Individual" w obszyciach foteli i kierownicy w seriach 1,3,6 cabrio, Z4.

Właściciele tych skór w autach lub kombinezonach motocyklowych, zwykle pozytywnie wyrażają sie o Cool Leather - w sensie wyczuwalnych niższych temperatur.

Czyszczenie i pielęgnacja Cool Leather

Często pojawia się pytanie, czy ten typ skóry powinien być pielęgnowanych ze szczególną ostrożnością.

Odnosząc jest do czyszczenia odpowiedź jest bardzo prosta. Same zabrudzenia nie mają właściwości absorbujących, zapewniają dodatkową powlokę niepozwalającą uwalnianie ciepła przez skórę. Dlatego nie zaleca się zbyt częstego czyszczenia skór z technologią Cool Leather.

Produkty do pielęgnacji zazwyczaj zostawiają warstwę zabezpieczającą na skórze. Należy unikać farb, środków do pielęgnacji obuwia na bazie silnych wosków. Mają one tendencje do tworzenia warstw. Częstej pielęgnacji należy również unikać. Nadmiar środków pielęgnujących usuwać ze skóry.

Dalsze informacje