Nappa

Nappa jest ogólnym terminem dla skór pochodzenia zwierzęcego, które są przetwarzane są od warstwy mięsnej, więc posiada otwarte pory (skóra anilinowa, semianilinowa, skóra licowa), Nappa jest miła w dotyku skórą gładką.

Skóra Nappa pierwotnie była nazwą zarezerwowaną dla wyrobów skórzanych rękawic oraz odzieży z Nappa Valley w USA. Była znana ze swojej szczególnej miękkości.

Dzisiaj nappą nazywa się szczególnie bardzo miękkie, miłe w dotyku skóry gładkie, wszystkich gatunków. Wielu producentów używa terminu "Nappa", dla szczególnie bardzo dobrych jakościowo skór, które oferują szczególną miękkość.

Ponieważ pojęcie to nie zostało jasno określone, nie można powoływać się, że skóra o tej nazwie jest w rzeczywistości określonej jakości lub, że jej charakterystyczną cecha jest miękkość.

Przykładem mogą być sprzedawane skóry z korygowanym licem lub tłoczone - obydwie pod nazwą Nappa. Jest to sprzeczność. Wiele skór licowych ma korygowane lico. Oba przypadki są jednocześnie technicznie możliwe. Celem Nappy jest nadanie skóry wyjątkowej miękkości . Istnieją jeszcze przypadki, gdzie oferowane są produkty ze skóry krokodyla - torby, paski, buty z tłoczeniem nappa. Jednak w rzeczywistości są to skóry o wiele twardsze w dotyku. Sugeruje to, że skóra niekoniecznie musi być złej jakości, ale oznaczenie materiału, może wprowadzać w błąd.

Istnieje również termin - "szlifowana nappa". W praktyce jest to skóra nappa, która jest została zeszlifowana przed farbowaniem. Tak więc jest niższej jakości, wprowadza w błąd nieświadomych konsumentów.

W przemyśle meblowym często używa się nazwy "Naturalna nappa". W tych przepadkach jest to skóra anilinowa. Kiedy skóra posiada lekki pigment - jest to skóra semi-animinowa. Większa ilość barwnika-pigmentu, sprawia, że skóry gładkie oznaczane są jako "Nappa z pigmentem".

Dalsze informacje

Masz problem ze skórą, zgłoś się do nas! Logo transparent.png https://lederzentrum.pl